Przykłady naszych kampanii:

KAZAR STUDIO #lookalive

Mobirise

Moda to najbardziej instagramowa kategoria ale znalezienie odpowiednich influencerów dla marki modowej to wbrew pozorom jedno z najtrudniejszych zadań. Kreatywność i wiarygodność influencera to cechy, na które położyliśmy największy nacisk w rekrutacji - jednak te dwie cechy często nie chodzą w parze. Przekonaliśmy się o tym realizując kampanię wprowadzającą nową markę - KAZAR STUDIO


Studium przypadku

Kazar Studio to nowa marka, ktora powstała w KAZAR GROUP, będącej właścicielem marki KAZAR - jednej z najsilniejszych polskich marek segmentu premium. Nowy brand został skierowany do szerokiej grupy odbiorców i stawia na różnorodność, wolność i spontaniczność. W DNA marki wpisane są między innymi takie wartości jak poczucie humoru i dystans do siebie. Realizując kampanię towarzyszącą wprowadzeniu marki na rynek chcielićmy aby wartości tego nowoczesnego brandu były widoczne w przekazie. Kluczowym czynnikiem decydującym o sukcesie tej kampanii był odpowiedni dobór influencerów.


Cele

  • Główny cel: budowa świadomości nowej marki modowej KAZAR STUDIO
  • Cel dodatkowy: budowa wizerunku marki opartego o kreatywność i zabawę
  • Wzrost polubień nowego profilu marki na IG

Taktyka

Jakościowy dobór influencerów.  Wszyscy zaposzeni do kampanii influencerzy zostali sprawdzeni pod kątem ich wiarygodności i autentyczności ich widowni. Zweryfikowaliśmy strukturę demograficzną ich obserwujących. Postawiliśmy na konta z najwyższym udziałem realnych użytkowników w strukturze obserwujących, z dotarciem do widowni w Polsce na poziomie min. 70%

Drugi poziom selekcji dotyczył oceny kreatywności i jakości kontentu influencerów.

Zadanie influencerów polegało na publikacji kreatywnych postów ze zdjęciem oraz instastories z linkami SWIPE UP prowadzącymi do sklepu online marki. Naklejki z poziomu instastories kierowały na nowy profil marki na IG wpływając na wzrost liczby followersów marki.

Większy zasięg postów. Kreatywne posty naszych influencerów zwiększyły zaangażowanie odbiorców, co z kolei przyczyniło się do uzyskania znacznie wyższego od średniej zasięgu postów. Dodatkowy zasięg został wygenerowany dzięki odpowiedniej strategii hasztagowej i promocji postów naszych influencerów z określonym targetowaniem promocji. 

Promocja postów pozowoliła na dotarcie do nowej grupy odbiorców nie będących dotychczas obserwującymi naszych influencerów a ponadto uzyskaliśmy możliwość dodania przycisku akcji "Kup Teraz" pod każdym postem z linkiem prowadzącym do sklepu online marki.


Efekty kampanii

Mobirise
Mobirise

Zasięg kampanii: w kampanii łącznie udział wzięło 38 influencerów, o łącznym zasięgu na poziomie ponad 1,35 mln obserwujących. 

Zasięg postów przekroczył 600 tyś. i stanowił 45% zasięgu "po follow" podczas gdy algorytm zasięgowy to średnio 20%. 

Interakcje: Najistotniejsze interakcje w tej kampanii to kliknięcia w linki prowadzące do sklepu online. Łącznie odnotowaliśmy ich 5680 w ciągu 10 dni kampanii. Marka monitorowała ruch na sklepie online po każdej publikacji potwierdzając widoczną skuteczność działań influencerów w postaci transakcji. 

Buzz społeczny. Kampanię monitorowaliśmy dodatkowo korzystając z rozwiązań Brand24. Poza działaniami influencerów biorących udział w kampanii posty z hasztagami marki już w pierwszym tygodniu kampanii opublikowali także inni użytkownicy instagrama. W ciągu pierwszego miesiąca pojawiło się ich blisko 400.

PRZYKŁADOWE POSTY

Mobirise
Mobirise
Mobirise
Jeśli jesteś zainteresowany realizacją skutecznej kampanii z influencerami
skontaktuj się z nami kontakt@mediatalk.pl 


MediaTalk Sp. z o.o.
ul. Konstruktorska 11
02-673 Warszawa
woj. mazowieckie

Kontakt

email: kontakt@mediatalk.pl
tel: +48 664 950 409
Godziny pracy:
poniedziałek-piątek 8:00-16:00